Ubezpieczenie nieruchomości, osób i pojazdów to element oferty firmy Interrisk. Wypowiedzenie OC to sposób na to, żeby skorzystać z atrakcyjnego pakietu usług lub przejść do innej firmy, jeśli ma lepszą ofertę. Niezależnie od okoliczności rezygnacji, złożenie dokumentów nie jest trudne. Co warto wiedzieć na ten temat?
W jakim terminie należy złożyć dokumenty?
Zgodnie z przepisami zawartymi w art.28 Ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych właściciel pojazdu powinien zrezygnować z aktualnej polisy nie później niż na jeden dzień przed upływem 12 miesięcy. Jeśli tego nie zrobi, to będzie musiał opłacać składki przez następny rok, ponieważ ubezpieczyciel jest zobowiązany do automatycznego prolongowania umowy.
Pobierz wzór w .pdf X
[sibwp_form id=28]
| |
Pobierz wzór w .docx X
[sibwp_form id=31]
| |
Warto zauważyć, że dokumenty można przedłożyć dzień po upływie daty 12 miesięcy od momentu rozpoczęcie ubezpieczenia w Interrisk – wypowiedzenie OC można złożyć 24 godziny po tym terminie, jeżeli był to dzień ustawowo wolny od pracy. To duże ułatwienie dla osób, które chcą zrezygnować z usług aktualnego towarzystwa ubezpieczeniowego. Atutem jest też to, że wypowiedzenie można przesłać różnymi drogami.
Chcesz zrezygnować z usług Interrisk? Wypowiedzenie OC można wysłać na kilka sposobów!
Istnieją trzy sposoby, które mogą wykorzystać klienci Interrisk– wypowiedzenie OC składa się osobiście w biurze usługodawcy albo wysyłając dokumenty pocztą, kurierem lub drogą online. Dzięki temu można zrezygnować z niekorzystnej polisy OC w praktycznie dowolny sposób, nawet bez bezpośredniego kontaktowania się z agentem.
Trzeba mieć na uwadze, że w przypadku wysłania papierów Pocztą Polską za moment złożenia uważa się datę oznaczoną na liście w formie stempla. Przy przesyłce kurierskiej liczy się dzień otrzymania dokumentów.
Najpewniejszym sposobem jest oddanie papierów osobiście lub wysyłając je drogą online. Listowne wypowiedzenie OC należy wysłać pocztą na adres InterRisk Towarzystwo Ubezpieczeń S.A. Vienna Insurance Group, ul. Nowakowskiego 22, 00-668 Warszawa. Z kolei rezygnację w formie e-maila trzeba przesłać na adres [email protected]
Zanim zrezygnujesz z aktualnego pakietu OC, znajdź inną ofertę!
Trzeba pamiętać o jednej kwestii, zanim zrezygnuje się z polisy Interrisk – wypowiedzenie OC powinno wiązać się z wykupieniem innego pakietu ubezpieczeniowego. W innym przypadku właścicielowi pojazdu grozi wysoka kara z brak ciągłości w ochronie maszyny.
Najmniej zapłacą posiadacze maszyn zaliczających się do grupy tzw. pozostałych pojazdów. Będą to kwoty rzędu 200, 500 i 1000 złotych. Najwyższe kary spotkają właścicieli samochodów ciężarowych – 1810, 4520 lub 9030 zł. Standardowe mandaty są przewidziane dla osób, które zapomniały lub celowo nie wykupiły polisy dla popularnych osobówek – 1200, 3010 lub 6020 zł.
Od czego zależy wysokość mandatu? Główne znaczenie ma okres, w którym ktoś był w posiadaniu pojazdu i nie opłacał składek OC. Pierwszy szczebel to termin do 3 dni, a drugi to okres od 4 do 14 dni. Z kolei najsurowsze kary finansowe zostaną nałożone na właścicieli maszyn nieubezpieczonych powyżej dwóch tygodni.
Wzór wypowiedzenia umowy OC w Interrisk
W gotowym wzorze wypowiedzenia ubezpieczenia OC w Interrisk znajdują się miejsca na najważniejsze dane niezbędne do wypełnienia umowy. Zapoznaj się z formularzem, wpisz odpowiednie informacje i dostarcz dokument do towarzystwa ubezpieczeniowego.
Pobierz wzór w .pdf X
[sibwp_form id=28]
| |
Pobierz wzór w .docx X
[sibwp_form id=31]
| |