Jazda samochodem po operacji przepukliny pachwinowej

Przepuklina pachwinowa jest bolesną przypadłością. Wśród objawów sugerujących schorzenie najczęściej występują: zaparcia, uczucie ciężaru w nadbrzuszu i miękki guzek w okolicach pachwiny. Zabieg usunięciu przepukliny może być wykonany metodą klasyczną i laparoskopową.

W zależności od rodzaju zabiegu oraz rozległości przepukliny czas powrotu do aktywności może być różny. Sprawdź, kiedy możliwa jest jazda samochodem po operacji przepukliny pachwinowej!

Czym jest przepuklina pachwinowa?

Przepuklina pachwinowa jest stanem, w którym narządy jamy brzusznej wydostają się poza swoje fizjologiczne ułożenie przez szczeliny w obrębie mięśni lub więzadeł. Powstaje na skutek uwypuklenia otrzewnej przez kanał pachwinowej. Zwykle jest wynikiem zbyt dużego wysiłku lub porodu. Może być też spowodowana urazem.

Operacja przepukliny pachwinowej

Czas trwanie zabiegu operacyjnego przepukliny pachwinowej zwykle wynosi około 2 godzin. Uzależniony jest jednak od jej rozległości. Zazwyczaj pacjent musi pozostać w szpitalu jedynie kilka godzin po operacji – jeśli jednak zabieg odbył się w znieczuleniu ogólnym, konieczne będzie 2/3-dniowa hospitalizacja.

Powrót do aktywności – jazda samochodem po operacji przepukliny pachwinowej

Po każdym zabiegu medycznym należy postępować zgodnie z zaleceniami lekarza. W przypadku operacji przepukliny pachwinowej bardzo ważne jest jak najwcześniejsze wstanie z łóżka i regularne chodzenie – pozwoli to przywrócić prawidłową perystaltykę jelit.

Wchodzenie po schodach należy rozpocząć dopiero po 2-3 tygodniach od zabiegu. Na wykonywanie intensywnych treningów trzeba poczekać minimum 3 miesiące. Jazda samochodem po operacji przepukliny pachwinowej możliwa jest po upływie tygodnia.

Powrót do aktywności po zabiegach medycznych zależy od wielu czynników. Jazda samochodem po operacji przepukliny pachwinowej dozwolona jest po tygodniu. W przypadku wszelkich wątpliwości zawsze należy kontaktować się z lekarzem.

Dodaj komentarz