Zestaw głośnomówiący do samochodu – ranking 2024

Chcesz kupić najlepszy zestaw głośnomówiący do samochodu? Ranking zawiera te, które warto rozważyć. Wybraliśmy dziesięć zestawów dostępnych na rynku i wskazaliśmy ich cechy charakterystyczne. Z artykułu dowiesz się też, na co zwrócić uwagę, kupując zestaw spoza listy, a także sprawdzisz, które parametry najbardziej wpływają na komfort użytkowania. 

Jaki zestaw głośnomówiący do samochodu?

Zastanawiasz się jaki zestaw głośnomówiący do samochodu wybrać? Rynek jest przesycony różnymi modelami, dlatego bez należytej wiedzy niełatwo jest się zdecydować. Ceny produktów znacząco się od siebie różnią, bo z łatwością znajdziesz urządzenie za około 60-90 złotych, ale za niektóre modele trzeba zapłacić kilka razy tyle.

Profesjonalny zestaw głośnomówiący do samochodu wyposażony będzie w dodatkowy wyświetlacz i wiele innych funkcji, jeśli jednak zależy ci jedynie na komfortowym prowadzeniu rozmów podczas jazdy, lepiej wybrać produkt tańszy. W większości europejskich krajów można dostać wysoki mandat za rozmawianie przez telefon, dlatego warto zaopatrzyć się w bezpieczny i sprawdzony zestaw.

Podstawową cechą produktu, którą powinieneś wziąć pod uwagę, jest sposób mocowania urządzenia w aucie. Większość popularnych modeli posiada specjalny zaczep, umożliwiający przytwierdzenie głośnika do osłonki przeciwsłonecznej przy podsufitce samochodu. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, ponieważ w takim przypadku zestaw jest zawsze pod ręką, a mikrofon znajduje się stosunkowo blisko głowy kierowcy, co sprawia, że lepiej zbiera dźwięki.

Przeszukując oferty zestawów, z pewnością trafisz też na produkty mocowane w gnieździe zapalniczki samochodowej. Wymagają one zazwyczaj stałego źródła prądu i niedostatecznie wyłapują dźwięki, ponieważ umiejscowione są daleko od ust kierowcy. Najmniej popularne są zestawy głośnomówiące dedykowane dla graczy, ale wykorzystywane też przez kierowców. Charakteryzują się one zazwyczaj większą mocą głośników, ale są to urządzenia wolnostojące, dlatego jeśli chcesz używać ich w aucie, powinieneś dodatkowo wyposażyć się w specjalną matę antypoślizgową. Dobrej jakości głośnik, który jest bezpieczny w użytkowaniu, powinien spełniać dyrektywy unijne (między innymi UE 1999/5/WE).

Moc głośników

Jaką moc głośników powinien mieć dobry zestaw głośnomówiący do samochodu? Oczywiście im więcej, tym lepiej, jednak najpopularniejsze dysponują mocą na poziomie 2-3 W. Jeśli to cię nie zadowala, zmuszony będziesz skorzystać z oferty zestawu dedykowanego dla graczy komputerowych. Takie urządzenia wyposażono w głośniki nawet 5 W, co znacznie poprawia jakość dźwięku i poziom głośności. 

Wiele głośników Bluetooth spełnia też funkcję zestawu głośnomówiącego, jednak brak odpowiednich filtrów sprawia, że rozmowy przez te urządzenia mogą być uciążliwe dla twojego rozmówcy. Zdarza się, że można usłyszeć samego siebie w słuchawce, co bardzo utrudnia komunikację.

Pojemność baterii

Pojemność baterii bezpośrednio wpływa na komfort użytkowania zestawu głośnomówiącego do samochodu. Jeśli codziennie będziesz musiał ładować urządzenie, może to skutecznie zniechęcić do jego używania. Urządzenia wytypowane w naszym rankingu charakteryzują się długim czasem czuwania i rozmów. Producenci osiągają to dzięki zastosowaniu baterii o dużej pojemności około 3000 mAh. Przyzwoity czas aktywnego użytkowania bez ładowarki powinien wynosić około 20 godzin, a czuwania nawet do blisko 1000 godzin. 

Dodatkowe funkcje

Nawet najtańszy produkt w naszym rankingu ma dodatkowe funkcje, co często wpływa znacząco na cenę. Za zestaw głośnomówiący do samochodu trzeba zapłacić nawet kilkaset złotych, ale sterowanie głosowe odtwarzaną muzyką, pełna kompatybilność ze smartfonami czy nawet odnajdywanie samochodu za pomocą aplikacji to często atrakcyjne dodatki, które zawarte są już w cenie. Warto przeanalizować swoje potrzeby, bo tylko wtedy wybierzesz produkt skrojony na ich miarę.

Jakość materiału

Obudowy zestawów głośnomówiących wykonane są najczęściej z tworzywa sztucznego. W dużej mierze od jego jakości zależało będzie, jak długo takie urządzenie pozostanie sprawne. Obudowa to nie tylko ładne opakowanie powinna też odpowiednio izolować elektronikę wewnątrz produktu tak, aby nie uległa ona uszkodzeniu spowodowanemu wstrząsami, kurzem czy wilgocią. 

Wygląd

Nawet jeśli powiesz, że najważniejsze są funkcje i parametry a wygląd jest nieważny, to jednak większość osób ceni sobie harmonijne wnętrze nawet w samochodzie. Producenci prześcigają się w projektowaniu urządzeń w ten sposób, żeby albo się nie rzucały w oczy, albo cechowały się wyjątkowo atrakcyjnym wyglądem. 

Parrot Minikit Neo 2 HD – wybór redakcji

Parrot to francuska firma założona w 1994 roku. Aktualnie prowadzi działalność w zakresie tworzenia i dystrybucji zaawansowanych rozwiązań do smartfonów i tabletów. Nie dziwi więc fakt, że w ofercie firmy znajdziesz także bardzo dobrej jakości zestaw głośnomówiący do samochodu. Minikit Neo 2 HD to urządzenie Bluetooth w pełni kompatybilne ze standardem jakości dźwięku HD, co sprawia, że głos słyszany podczas rozmowy jest czysty, głęboki i brzmi bardzo naturalnie. Do zestawu oferowana jest bezpłatna aplikacja dla systemów operacyjnych Android oraz iOS, pozwalająca korzystać za pomocą komend głosowych, z niektórych funkcjonalności smartfona. Zestaw wygląda dość topornie, ale wykonany został z bardzo dobrej jakości plastiku i schowany pod osłonką przeciwsłoneczną nie rzuca się w oczy. Wbudowany głośnik dysponuje mocą 3 W, dlatego pozwala na komfortową rozmowę, nawet przy uchylonej szybie. Cena za to urządzenie to około 400 złotych. 

Cena za Minikit Neo 2 HD nie należy do najniższych, jednak to do tego zestawu głośnomówiącego należy pierwsze miejsce. Idealny dźwięk i wygodne mocowanie do osłonki przeciwsłonecznej sprawiają, że jest to produkt idealny.

Xblitz X1000 – potężna moc głośników

Xblitz to znana marka zestawów głośnomówiących, a model X1000, jest jednym z lepszych w ofercie, szczególnie biorąc pod uwagę jego konkurencyjną cenę. Już za około 250 złotych możesz cieszyć się ładnie zaprojektowanym zestawem głośnomówiącym do samochodu. Jest on wyposażony w dwa głośniki po 3 W. W Xblitz X1000 wykorzystano bardzo dobrą wersję Bluetooth 4.1, dzięki czemu połączenie ze smartfonem jest jeszcze szybsze i stabilniejsze. Pojemna bateria zapewnia aż do 1200 godzin czuwania, dzięki czemu ładowanie będziesz mógł ograniczyć do minimum.

Niestety mimo ładnego wyglądu urządzenie ma wady. Materiał użyty do stworzenia obudowy nie jest najwyższej jakości, a opinie klientów wskazują na uciążliwy system łączenia głośnika ze smartfonem. Za każdym razem po wejściu do auta należy ręcznie łączyć się z urządzeniem. Na dłuższą metę może to być bardzo uciążliwe, co nie zmienia faktu, że jest to bardzo dobry produkt. Zastosowano w nim system redukcji szumów, dzięki czemu obie strony słyszą siebie bardzo wyraźnie.

Xblitz jest polecany osobom, dla których tradycyjne zestawy głośnomówiące generują zbyt mało mocy. Zastosowanie podwójnych głośników 3 W i systemu redukcji szumów pozwala prowadzić komfortowo rozmowy przez długi czas.

Bury CC 9056 Plus – gdy cena nie gra roli

Bury CC Plus to prawdziwy kombajn technologiczny z dużym dotykowym wyświetlaczem. Urządzenie wyposażono w wiele przydatnych opcji. Poza podstawową funkcją, którą pełni w sposób wzorcowy, może też służyć za sterowany głosowo odtwarzacz muzyczny. Produkt wyposażono we wzmacniacz 30 W, co sprawia, że dysponuje on jedną z większych mocy wśród tego typu urządzeń. Voice Tags to funkcja, która umożliwia dostęp do sterowania głosowego smartfonem. 

Dzięki dużemu ekranowi dotykowemu otrzymujesz dostęp do listy kontaktów znajdujących się w smartfonie lub wewnętrznej pamięci zestawu. Produkt ma funkcję multipoint. Pozwala ona na podłączenie do jednego zestawu głośnomówiącego dwóch smartfonów. Łącząc się w ten sposób, sam wybierasz, z którego urządzenia odbierzesz rozmowę. Co więcej, ten sprzęt jako jeden z niewielu na rynku pozwala na prowadzenie rozmów konferencyjnych z udziałem maksymalnie siedmiu użytkowników. Największym minusem tego urządzenia jest cena. Za Bury CC Plus należy zapłacić około 700 złotych.

Bury CC Plus to naprawdę dobry zestaw głośnomówiący, jednak cena, jaką trzeba za niego zapłacić, może być dla niektórych przeszkodą nie do pokonania. Urządzenie polecane jest raczej dla osób, których praca wymaga zastosowania tego wszechstronnego produktu.

Jabra Drive – elegancki i niedrogi

Jabra jest globalnym producentem między innymi innowacyjnych zestawów głośnomówiących, a Jabra Drive to przystępny cenowo, przyzwoity zestaw głośnomówiący, który powinien zadowolić statystycznego konsumenta. Wygląda bardzo elegancko, dzięki zastosowaniu delikatnego szarego koloru obudowy. Czas czuwania w tym modelu to aż 720 godzin. Pojemna bateria wystarcza też na 20 godzin nieustannych rozmów. 

Urządzenie zostało wyposażone w funkcję pozwalającą na podłączenie bezprzewodowo dwóch smartfonów jednocześnie. Obudowa, mimo że bardzo elegancka, została wykonana ze średniej jakości plastiku. Urządzenie objęte jest 24-miesięczną gwarancją, co z pewnością daje pewne poczucie bezpieczeństwa. Mimo usilnych starań producenta i zastosowaniu głośnika o mocy 3 W dźwięk nie zawsze jest czysty i wyraźny. Dzięki Jabra Drive możesz wydawać komendy głosowe aplikacji GPS, zmieniać muzykę oraz wykonywać połączenia bez użycia rąk.

Jabra Drive cechuje się dobrym stosunkiem ceny do jakości. Produkt możesz nabyć już za około 180 złotych, co pozwala przymknąć oko na sporadyczne problemy z wyrazistością dźwięku.

Sennheiser EPOS Expand 40 – ekskluzywny zestaw

Sennheiser to znana marka produkująca między innymi słuchawki przemysłowe do call center czy zestawy głośnomówiące. Produkty firmy wyróżnia jakość brzmienia, niezawodność i wysoka cena. Nie inaczej jest w przypadku zestawu EPOS Expand 40, który dedykowany jest dla graczy komputerowych, ale świetnie sobie też radzi jako samochodowy głośnik. Zestaw umożliwia połączenie konferencyjne z maksymalnie ośmioma uczestnikami i zapewnia krystalicznie czysty dźwięk. Jest to zestaw wolnostojący, co utrudnia zamocowanie go w aucie. Dobrym rozwiązaniem będzie zastosowanie antypoślizgowej maty na deskę rozdzielczą. W tym modelu można korzystać z Bluetooth w wersji 5.0 i USB typu C. EPOS Expand 40 ma jeden bardzo mocny głośnik, zapewniający wyjątkowo dobrą słyszalność dźwięku nawet podczas jazdy w deszczu czy z otwartą szybą. Bateria pozwala na prowadzenie nieustannych rozmów przez około 18 godzin, a funkcja szybkiego ładowania sprawia, że maksymalny poziom baterii uzyskasz już po trzech godzinach od podłączenia do gniazdka. Cena zestawu to około 1000 złotych.

Xblitz X600 Light – starszy model w dobrej cenie

Xblitz to uznany producent sprzętu głośnomówiącego, dlatego w rankingu znalazły się jego dwa zestawy głośnomówiące do samochodu. Tym razem wzięliśmy pod lupę X600. To model starszej generacji, dzięki czemu dostępny jest w niskiej cenie. Urządzenie przyzwoicie spełnia swoją funkcję mimo zastosowania nie najmłodszej technologii. X600 Light wyposażono w Bluetooth wersji 4.0 i technologię multipoint. Dźwięk jest dobrej jakości, ale czasem zawodzi połączenie bezprzewodowe. Nie zdarza się to na tyle często, żeby zdyskwalifikowało ten model, jednak bywa uciążliwe podczas użytkowania. Pozostałe parametry zestawu są na dobrym poziomie. 700 godzin czuwania i około 20 godzin rozmów zapewnia wbudowana bateria. Głośnik generuje moc 2 W, co w codziennym użytkowaniu powinno w zupełności wystarczyć. Xblitz X600 może być twój już za około 150 złotych, co sprawia, że wykazuje bardzo dobry stosunek ceny do jakości. Wzornictwo tego modelu nie rzuca na kolana, ale urządzenie jest małe i dyskretne.

Xblitz X600 to propozycja dla osób chcących cieszyć się dobrym zestawem głośnomówiącym, nie wydając przy tym kilkuset złotych. Urządzenie nie jest najnowsze i ma kilka wad, jednak dzięki niskiej cenie charakteryzuje się bardzo dobrym stosunkiem ceny do jakości.

Logitech P710E – funkcja telefonu stacjonarnego

Logitech to bardzo dobrej jakości dostawka głośnomówiąca z bardzo mocnym głośnikiem. Urządzenia nie wyposażono w specjalny uchwyt mocujący, dlatego jego umiejscowienie w aucie może sprawić problem. Przystawka ma specjalne wcięcie przytrzymujące smartfona, ale ma też opcje łączności bezprzewodowej, dzięki czemu może być umieszczony w dowolnym miejscu w zasięgu do 10 metrów. Cały zestaw jest drogi, dlatego znalazł się tak nisko w rankingu, mimo ponadprzeciętnej jakości wykonania. Nie znajdziesz tu zaawansowanych technologii i szeregu dodatkowych funkcji, jednak swoją rolę urządzenie odgrywa znakomicie. System filtrów redukuje powstające szumy, a mocny głośnik odtwarza dźwięk głośno i wyraźnie. Cena, jaką należy zapłacić za ten produkt, to około 500 złotych, co sprawia, że Logitech w relacji cena-jakość nie jest wysoko. Model P710E wyglądem przypomina modem albo router i nie jest zbyt atrakcyjny pod względem wizualnym.

Logitech jest produktem dobrym, ale jego cena jest nieadekwatna do tego, co otrzymasz w zamian. Sprzęt ma kilka wad, w roli zestawu głośnomówiącego do samochodu sprawdza się jednak bardzo dobrze.

Forever MF-350 – bardzo dobry stosunek ceny do jakości

Forever MF-350 wyposażony został w bardzo pojemną baterię, która pozwala prowadzić rozmowy przez 16 godzin i utrzymuje urządzenie w stanie czuwania przez czterdzieści dni. W zestawie znajdziesz ładowarkę samochodową oraz kabel USB. Zestaw głośnomówiący ma praktyczny klips, dzięki któremu przytwierdzisz MF-350 do osłonki przeciwsłonecznej, aby mieć mikrofon jeszcze bliżej siebie. Głośnik zastosowany w tym modelu ma moc jedynie 2 W, jednak jest to w pełni wystarczające dla osób bez problemów słuchowych. Urządzenie jest tanie, a zarazem niepozbawione jakości. System redukcji szumów zastosowany w tym projekcie działa prawidłowo. Dźwięk jest czysty i wyraźny. Uwagi mamy co do naturalności słyszanego głosu, ale za tę cenę nie ma co się spodziewać cudów. Pomimo wad MF-350 bardzo dobrze sprawdza się u mniej wymagających użytkowników. Cena tego modelu to około 100 złotych.

Forever MF-350 to propozycja dla mniej wymagających klientów, którzy dzięki niskiej cenie sprzętu także będą mogli cieszyć się bezpiecznymi rozmowami telefonicznymi podczas jazdy samochodem. 

Xblitz X300 Pro – nietypowe mocowanie

Xblitz X300 wyróżnia się przede wszystkim zastosowaniem nietypowej formy mocowania. Urządzenie pasuje w wejście gniazdka zapalniczki, przez które też jest ładowane. Ma ciekawy nowoczesny design i wiele dodatkowych funkcji. X300 Pro ma wbudowany transmiter FM oraz miejsce na karty pamięci. Dzięki temu masz możliwość słuchania radia lub swojej ulubionej muzyki, gdy przesyłasz dźwięk do samochodowego systemu Hi-Fi. Na uznanie zasługuje autorska technologia Quick Charge, która sprawia, że akumulator o pojemności 2750 mAh ładuje się w niespełna 30 minut. 

Dużym minusem tego modelu jest brak wbudowanego głośnika. Urządzenie ma jedynie mikrofon, a dźwięk przesyła do twojego systemu nagłośnieniowego, o ile radio wyposażone jest w łączność bezprzewodową. Co do jakości słyszalnego głosu nie mamy zastrzeżeń. Dźwięk jest czysty, bez zakłóceń, a jego głośność zależy od możliwości twojego nagłośnienia. Niska cena sprawia, że jest to jeden z tańszych zestawów godnych polecenia.

Xblitz X300 to sprzęt dla osób posiadających radio z łącznością Bluetooth. Zestaw ma wbudowany mikrofon, ale głos twojego rozmówcy będzie transmitowany przez radio i odtwarzany w głośnikach samochodowych.

MBG Line SP 11 – budżetowa opcja

W naszym zestawieniu nie mogło też zabraknąć produktu budżetowego, dlatego wybraliśmy najlepszy zestaw głośnomówiący z najniższego przedziału cenowego. Nasz wybór padł na MBG Line. Urządzenie wygląda jak tanie produkty z miejskiego bazarku, dzięki czemu producent mógł maksymalnie obniżyć cenę. Jakość plastiku pozostawia wiele do życzenia, podobnie jak design tego modelu. Dźwięk nie jest najlepszej jakości, ale pozwala na komfortowe prowadzenie rozmów telefonicznych. Model ten ma specjalny klips mocujący do osłonki przeciwsłonecznej. Co ciekawe, w Line Sp 11 zastosowano łączność bezprzewodową opartą na technologii Bluetooth 5.0, którą ciężko znaleźć w niektórych o wiele droższych modelach. Nie jest to zestaw z najwyższej półki, ale za tę cenę (około 80 złotych) to naprawdę mocny konkurent. Nie znajdziesz w nim żadnych dodatkowych funkcji poza głosowym wybieraniem numerów, ale przecież zestaw głośnomówiący do samochodu ma służyć głównie do prowadzenia rozmów bezpiecznych rozmów podczas jazdy.

MBG Line to produkt dla osób o mniej zasobnym portfelu. Dźwięk brzmi przyzwoicie, a jego jakość pozwala na prowadzenie rozmów w sposób komfortowy. Urządzenie wyposażono w Bluetooth 5.0

Zestaw głośnomówiący do samochodu – najlepsze marki

Marką znaną na całym świecie z produkcji najwyższej jakości słuchawek i zestawów słuchawkowych jest Sennheiser. Firma od ponad 75 lat oferuje rozwiązania elektroakustyczne, sprzęt do realizacji dźwięku, ale też słuchawki komercyjne i indywidualne. Nie dziwi więc fakt, że producent ma w swojej ofercie także bardzo dobre zestawy głośnomówiące.

Parrot to kolejne przedsiębiorstwo produkujące bardzo dobrej jakości sprzęt głośnomówiący. Firma powstała w 1994 roku we Francji, ale obecnie działa na całym świecie. Specjalizuje się w projektowaniu, tworzeniu i sprzedaży innowacyjnych rozwiązań do smartfonów i tabletów.

Xblitz to polska marka, która zdążyła zdobyć zaufanie klientów. Producent ma w swojej ofercie produkty dla klientów zarówno zamożnych, jak i tych mniej majętnych. Sprzęt z logo marki cechuje się jakością zastosowanych materiałów i starannym wykonaniem.

Zestaw głośnomówiący do samochodu – najczęściej zadawane pytania

Jak działa zestaw głośnomówiący do samochodu?

Zestaw głośnomówiący wyposażony jest zazwyczaj w głośnik oraz mikrofon. Pozwala to na głosowe odbieranie połączeń przychodzących na sparowany z urządzeniem smartfon. 

Czy można rozmawiać przez zestaw głośnomówiący?

Podczas jazdy można rozmawiać przez zestaw głośnomówiący. Karane natomiast jest posługiwanie się smartfonem podczas uczestniczenia w ruchu drogowym.

Jak połączyć telefon z zestawem głośnomówiącym w samochodzie?

Aby połączyć telefon z zestawem głośnomówiącym, należy w obu urządzeniach włączyć Bluetooth i sparować ze sobą urządzenia.

Co lepsze – zestaw głośnomówiący czy słuchawka?

To zależy od preferencji użytkownika. Słuchawka na pewno będzie bardziej przydatna dla kierowców taksówek, jednak indywidualni użytkownicy częściej wybierają zestawy głośnomówiące do samochodu.

Dodaj komentarz