Młody kierowca – pierwsze kroki na drodze

Jako młody kierowca wkraczasz w świat pełen nowych doświadczeń i wyzwań drogowych. Dowiedz się, jak poznać swój pojazd, zrozumieć zasady ruchu drogowego, a także rozwijać umiejętności, takie jak hamowanie, parkowanie, czy zachowanie odpowiedniej odległości od innych pojazdów.

Czy można zdawać prawo jazdy na automat? Jak wygląda egzamin na prawo jazdy autem z automatyczną skrzynią biegów? Czy jest to łatwiejszy kurs prawa jazdy?

Niewielu kierowców ma świadomość, że istnieje specjalne prawo jazdy B tylko na automat. Nietrudno się domyśleć, że umożliwia ono poruszanie się jedynie pojazdami wyposażonymi w automatyczną skrzynię biegów. Z tego rozwiązania korzystają osoby nie tylko ceniące sobie wygodę i komfort podróżowania, lecz również niepełnosprawni. W przypadku niepełnosprawności kończyn górnych często niemożliwe byłoby częste zmienianie przełożeń przy pomocy konwencjonalnej gałki manualnej. W pełni zautomatyzowany mechanizm rozwiązuje problem.

Prawo jazdy kat. B. Co musisz wiedzieć przed egzaminem?

Prawo jazdy kat. B jest tym najbardziej podstawowym, które pozwala ci poruszać się m.in. samochodami osobowymi. Co jednak musisz wiedzieć, zanim wybierzesz się na kurs? Jak wygląda egzamin kat. B i w jaki sposób się do niego przygotować? Przeczytaj i sprawdź!

Ustawianie lusterek, czyli jak wyeliminować martwe pole?

Każdy, kto pamięta jeszcze kurs na prawo jazdy, w teorii powinien umieć poprawnie ustawić lusterka boczne i wsteczne na szybie czołowej. Jednak w rzeczywistości ustawianie lusterek to wciąż temat trudny. Spróbujemy wyjaśnić go w najbardziej przystępny sposób.

Czym jest bieg jałowy? Jakie obroty ma wtedy silnik?

Bieg jałowy oznacza, że pojazd nie gaśnie – tak można w skrócie opisać, czym on jest. Silnik ma wtedy naprawdę niskie obroty, więc auto pali niewiele. Niestety, w ten sposób nie będziesz w stanie przejechać całej trasy. Sprawdź, co jeszcze musisz wiedzieć!