Powerbank rozruch samochodu – ranking 2024

Jak wybrać najlepszy do konkretnego celu powerbank (rozruch samochodu)? Ranking z pewnością ci to ułatwi. Wybraliśmy dziesięć najlepszych urządzeń do odpalania auta i dokładnie je opisaliśmy, z uwzględnieniem wszystkich wad i zalet. Z dalszej części tekstu dowiesz się także, które marki tego typu sprzętu są godne uwagi oraz na co zwrócić szczególną uwagę podczas wyboru sprzętu.

Jaki powerbank do rozruchu samochodu?

Zastanawiasz się nad zakupem power banka? Rozruch samochodu z rozładowanym akumulatorem nie zawsze jest łatwy. Niektóre dostępne urządzenia świetnie działają w przypadku silników benzynowych, lecz nie radzą sobie z dieslami. Są też takie, które ważą bardzo dużo, co utrudnia korzystanie z nich. Przed zakupem musisz dokładnie przemyśleć, czy potrzebujesz jedynie powerbanka do rozruchu samochodu, czy lepsze będzie multi funkcjonalne narzędzie jakich wiele na rynku. W dalszej części tekstu podpowiemy, na co zwrócić szczególną uwagę podczas szukania urządzenia.

Benzyna czy diesel?

Zanim kupisz upatrzony powerbank rozruchowy, upewnij się, że poradzi sobie z silnikiem w twoim aucie. O wiele trudniej jest odpalić auta wysokoprężne i warto w takim przypadku poszukać dedykowanego powerbanka rozruchowego do diesla. Niektóre z urządzeń z wyższej półki powinny skutecznie działać zarówno w silnikach wolnossących, jak i w wysokoprężnych.

Napięcie 12 V czy 24 V?

Na samym początku należy zwrócić uwagę na rodzaj napięcia w powerbanku rozruchowym samochodu. Jakie napięcie wybrać? To zależy od tego, jakim pojazdem się poruszasz. Większość samochodów osobowych działa na akumulatorach o napięciu 12 V, dlatego takim powinno dysponować urządzenie do ładowania baterii, które wspomoże odpalenie silnika. Wyższym napięciem (24 V) dysponują samochody ciężarowe oraz maszyny rolnicze.

Cykle ładowania – żywotność

Nie każdy producent podaje w specyfikacji powerbanka rozruchowego samochodu liczbę cykli ładowania. Jest to parametr informujący cię o żywotności wbudowanej baterii. Im więcej cykli ma dany powerbank, tym dłuższa jego żywotność. Parametr wskazuje, ile razy bateria może być rozładowana i naładowana ponownie, zanim spadnie jej wydajność.

Producent

W przypadku urządzeń tego typu należy wziąć pod uwagę producenta. Firmy o ugruntowanej pozycji na rynku, które przez lata budowały swoją markę, cieszą się o wiele większym zaufaniem, a ich produkty to często urządzenia najwyższej jakości. W dalszej części tekstu poznasz dziesięć urządzeń godnych uwagi. Przygotowując to zestawienie, wzięliśmy pod uwagę wiele czynników, między innymi markę.

Funkcje dodatkowe

Podczas poszukiwań powerbanka rozruchowego samochodu nie sposób nie natknąć się na szereg urządzeń wielofunkcyjnych. Wśród najpopularniejszych można wymienić funkcję ładowania urządzeń elektronicznych, dzięki zastosowaniu wielu rodzajów wejść. Część urządzeń ma wbudowaną latarkę, przydatną, jeśli potrzebujesz zrobić coś przy samochodzie po zmroku.

Pojemność baterii

Jednym z ważniejszych parametrów, gdy wspomagasz powerbankiem rozruch samochodu, jest pojemność baterii. To od niej będzie zależało, na jak wiele użyć wystarczy ci powerbank do akumulatora oraz jaki samochód będziesz w stanie nim odpalić. Wiele modeli dostępnych na rynku oferuje pojemność rzędu 12000 mAh, co jest przyzwoitym wynikiem, ale znajdziesz też mocniejsze egzemplarze o pojemności ponad 16000 mAh. 

Sposób ładowania

Wśród topowych modeli powerbanków rozruchowych możesz znaleźć modele o niestandardowym sposobie ładowania lub z nietypowymi wejściami. O wiele lepszym rozwiązaniem jest wykorzystanie uniwersalnego portu USB z bardzo istotną funkcją szybkiego ładowania. Weź pod uwagę, ile czasu ładuje się twój smartfon z baterią o pojemności około 4000 mAh. Powerbanki ułatwiające rozruch samochodu mają deklarowaną pojemność trzy razy większą.

Zabezpieczenia 

Podłączając baterię do akumulatora samochodowego, bardzo łatwo o pomyłkę. Możesz pomylić bieguny kabli lub doprowadzić do zwarcia. W takim przypadku niezabezpieczony powerbank oddaje bardzo wysoki prąd, który może uszkodzić urządzenie, a w skrajnych przypadkach zagrozić twojemu życiu lub zdrowiu. W modelach chroniących przed odwrotną polaryzacją w następstwie nieodpowiedniego podłączenia kabli zaświeci się jedynie czerwona lampka kontrolna.

Bosma Booster Powerbank 800 A – wybór redakcji

Wybór naszej redakcji padł na prosty sprzęt o dużej pojemności 16000 mAh. Czas ładowania urządzenia waha się między 7 a 8 godzin, a żywotność to około 1000 cykli. Bosma od lat produkuje bardzo dobre urządzenia tego typu, a Booster 800 A wykonano z najwyższej jakości materiałów przy zastosowaniu nowych technologii. Obsługuje zarówno pojazdy benzynowe, jak i te z silnikami Diesla do maksymalnej pojemności 6000 cm³. Zastosowano w nim baterię litowo-polimerową, która zapewnia prąd startowy 800 A, w szczytowych momentach dochodzący do 1000 A. Powerbank przystosowany jest do pojazdów z instalacją 12 V, ale umożliwia też ładowanie telefonów komórkowych oraz laptopów 16 V i 19 V. Urządzenie ma dwa wyjścia USB i dodatkowo funkcję ładowania indukcyjnego do 10 W. Może pracować w temperaturach od -20 do +65 stopni Celsjusza. Bosma wykazuje też bardzo przyzwoity stosunek ceny do jakości. Za około 550 złotych zakupisz zestaw, w którym znajdziesz powerbank, futerał, kabel rozruchowy oraz USB.

Xtreme Starter XS 800 A – gdy cena nie gra roli

Xtreme Starter XS 800 A to urządzenie stworzone do zadań specjalnych. Obudowa tego powerbanka odporna jest na kurz, wodę i pył, a wszystkie złącza zabezpieczono przed skokami napięcia i zwarciem. Xtreme Starter chroniony jest też specjalnym oprogramowaniem przed krytycznym rozładowaniem, które mogłoby spowodować znaczne zmniejszenie pojemności. Urządzenie można podpiąć dwoma ładowarkami naraz, co znacznie skraca czas ładowania do maksymalnego poziomu 18000 mAh. 

Według producenta uruchamia wszystkie silniki typu diesel do maksymalnie 4000 cc oraz silniki benzynowe o pojemności maksymalnej 6000 cc. Powerbank jest bardzo wytrzymały, a liczba cykli ładowania tego modelu wynosi aż 3000. Minusem może być tu prąd rozruchowy 300 A, w szczytowych momentach osiągający poziom 800A. W zestawie znajdziesz kable zasilające USB, kabel z gniazdkiem zapalniczki oraz kable rozruchowe. Za całość należy zapłacić około 900 złotych.

Bosma jump Starter 150 A – do aut benzynowych o niskiej pojemności

Wybierając powerbank do ładowania akumulatora, powinieneś się dobrze zastanowić nad wyborem. Nie ma potrzeby wydawania mnóstwa pieniędzy na urządzenie ładujące ciężarówki, kiedy jeździsz maluchem. Do aut benzynowych o pojemności do 1600 cc rozwiązaniem będzie właśnie Bosma 150 A. Producent informuje, że żywotność tego urządzenia to około 1000 cykli, prąd rozruchowy 150 A, a maksymalny 300 A. 

Po zakupie powerbanka rozruch samochodu nie powinien być problemem. Zaletą są jego niewielkie wymiary, dzięki czemu bez trudu zmieści się w kieszeni czy damskiej torebce. Pojemność baterii ustalono na poziomie 6000 mAh, co nie jest imponującym wynikiem, jednak w przypadku mniejszych aut w zupełności wystarcza na 2-3 użycia. Dodatkowo można nim ładować laptopy, smartfony czy e-booki. Ma funkcję latarki, która ułatwia pracę przy aucie po zapadnięciu zmroku. Wspomniany model wykazuje bardzo dobry stosunek ceny do jakości. Koszt zakupu tego urządzenia to około 200-250 złotych.

Mophie Powerstation Go Rugged – uniwersalna bateria

Mophie Powerstation to bardzo dobre urządzenie nadające się do większości popularnych modeli aut, ponieważ ładuje zarówno pojazdy z silnikami Diesla, jak i benzynowymi do maksymalnie 3000 cc. Prąd wyjściowy jest na przyzwoitym poziomie 400 A, w szczytowych momentach dochodzi do 700 A. Urządzenie wyposażono w dwa wyjścia USB, dzięki którym możesz naładować smartfon i inny sprzęt elektroniczny. Powerbank wyposażono także w bardzo mocną latarkę ułatwiającą wszelkie prace podczas słabej widoczności.

Mophie Powerstation nie dysponuje imponującą pojemnością, ale w pełni wystarcza na dwa ładowania telefonu do pełna lub kilka odpaleń auta. Producent nie podaje, na ile cykli wystarcza bateria, ale według niektórych testów jest to od 1000 do 1300. W zestawie znajdziesz urządzenie powerbank, etui, zasilacz, klemy i kabel USB typu C. Mophie charakteryzuje się też dobrym stosunkiem ceny do jakości. Za opisany model trzeba zapłacić około 500 złotych.

Yato Powerbank rozruchowy – idealny do aut miejskich

Firma Yato cieszy się uznaniem na całym świecie, ponieważ produkuje tanie urządzenia i narzędzia wykazujące się naprawdę dobrym stosunkiem ceny do jakości. Ktoś może zarzucić, że jakość materiałów wykorzystanych do wykonania elementów plastikowych nie jest najwyższej jakości, jednak mimo wszystko urządzenia tej firmy pomyślnie przechodzą próbę czasu. Nie inaczej jest ze wspomnianym powerbankiem o pojemności 9000 mAh. Produkt Yato cechuje się bardzo dobrymi parametrami. Można nim ładować pojazdy zarówno z silnikami Diesla, jak i te z silnikami benzynowymi o pojemności do 2000 cm³, co sprawia, że jest to urządzenie idealne do wszystkich aut miejskich. Pełni także funkcję typowego powerbanka, którym naładujesz najpopularniejsze urządzenia mobilne wyposażone w port USB. Powerbankowi Yato do pełnego naładowania wystarczają niespełna 3 godziny, dzięki zastosowaniu systemu szybszego ładowania. Jego cena jest bardzo przystępna i oscyluje w okolicach 300 złotych.

AMiO Powerbank – bezpieczeństwo przede wszystkim

AMiO to dystrybutor akcesoriów samochodowych od lat działający na całym świecie. W ofercie producenta można znaleźć powerbank rozruchowy o pojemności 12000 mAh. Urządzenie ładujące z powodzeniem może być używane w silniach napędzanych benzyną oraz olejem napędowym. Prąd rozruchowy na poziomie 800 A gwarantuje, że odpalisz z nim każde dopuszczone do ruchu drogowego auto osobowe. 

Na uwagę w przypadku tego powerbanka zasługuje to, jak dużą wagę podczas projektowania przyłożono do bezpieczeństwa. Zapewniono ochronę przed przegrzaniem, zawarciom, nadmiernemu rozładowaniu czy odwrotną polaryzacją. Urządzenie rozruchowe od AMiO pełni też funkcję standardowego powerbanka i możesz nim naładować baterie w smartfonie, aparacie czy laptopie. Cena tego modelu to około 500 złotych, ale z uwagi na liczbę cykli na poziomie 2000 i szereg zabezpieczeń wykazuje dobry stosunek ceny do jakości. 

Hama Powerbank – produkt najwyższej jakości

Hama jest ekspertem w dziedzinie akcesoriów samochodowych, a ich produkty zawsze są najwyższej jakości. Nie inaczej wygląda sytuacja w przypadku powerbanka rozruchowego o prądzie 250 A i maksymalnym na poziomie 500 A. Wystarcza to do uruchomienia pojazdu benzynowego z silnikiem o maksymalnej pojemności 5000 cc oraz samochodu z silnikiem Diesla o pojemności maksymalnej 3000 cm³. Urządzenie wyposażono w trzy mocne baterie litowo-polimerowe o małej pojemności łącznej. Jest to największy, obok ceny, minus tego powerbanka. Za baterię o pojemności 2500 mAh trzeba zapłacić 400 złotych. 

Hama Powerbank wyposażono w kilka systemów zabezpieczających, między innymi chroniących przed odwrotną polaryzacją, głębokim rozładowaniem czy przeładowaniem. Ma też funkcję latarki o mocy 400 lumenów, która może ułatwić wszelkie prace przy aucie po zapadnięciu zmroku. Na uwagę zasługuje fakt, iż powerbank jest odporny na wilgoć i pył zgodnie z normą IP65.

70Mai Jump Starter Max PS06 – do aut sportowych

70Mai to firma ściśle współpracująca z Xiaomi, które przebojem wdarło się na rynki na całym świecie. Elektronika, którą oferuje 70Mai, jest bardzo dobrej jakości, pomijając elementy plastikowe, przez co urządzenie nie wygląda zbyt atrakcyjne. Jeśli jesteś skłonny pominąć tę wadę oraz będziesz gotowy zapłacić za urządzenie 550 złotych, wówczas staniesz się posiadaczem naprawdę przyzwoitego powerbanka rozruchowego, który jest w stanie uruchomić auto benzynowe z silnikiem o maksymalnej pojemności 8000 cm³ oraz samochód z silnikiem napędzanym olejem napędowym o pojemności maksymalnej 3000 cm³. Bateria ma imponującą pojemność 18000 mAh, a produkt 70Mai służy także jako standardowy powerbank. Rozruch samochodu będzie bezpieczny. Maksymalne natężenie to 1000 A, dlatego akumulator został zabezpieczony przed przepięciami i polaryzacją zwrotną. Skutecznie działa w temperaturach od -20 do +60 stopni Celsjusza. Dodano do niego funkcję latarki z trzema trybami świecenia, w tym nadawanie sygnału SOS.

Yato Powerbank 7500 – budżetowe urządzenie rozruchowe

Jeśli zależy ci na cięciu kosztów, to z pewnością powinieneś przeanalizować zakup tego urządzenia o pojemności 7500 mAh. Na uwagę zasługuje tu bardzo szybki system ładowania, bo do pełnego uzupełnienia baterii wystarczają niespełna dwie godziny. Powerbank jest bardzo kompaktowy, dzięki czemu z łatwością znajdziesz miejsce do jego przechowywania. Produkty Yato cechuje bardzo dobry stosunek ceny do jakości i nie inaczej jest w tym przypadku. 

Już w za około 200 złotych możesz zakupić urządzenie rozruchowe o natężeniu 200 A, które w szczytowym momencie osiąga 400 A. Pozwala to z powodzeniem ładować auta z silnikami do 2000 cm³. Yato zawsze stara się, aby ich narzędzia i akcesoria były jak najbardziej wszechstronne, dlatego produkt ten wyposażono w bardzo jasną latarkę. Do największych minusów należy jakość wykonania obudowy. Należy uważać, żeby nie uległa uszkodzeniu podczas upadku.

Lidl Powerbank – przyzwoite urządzenie w dobrej cenie

Ultimate Powerbank to nazwa urządzenia rozruchowego, które jest dostępne w sieci sklepów spożywczych. Kupisz je już za około 250 złotych, dzięki czemu wykazuje naprawdę dobry stosunek ceny do jakości. Pojemność nominalna akumulatora określona jest na poziomie 12000 mAh, a czas do pełnego naładowania to 13,5 godziny. Nie są to imponujące wyniki, ale w tej cenie nie można oczekiwać perfekcyjnego urządzenia najwyższej jakości. 

Ultimate Powerbank może ładować samochody o pojemności maksymalnej 2500 cm³, dzięki wysokiemu natężeniu prądu maksymalnego 500 A. Dodatkowo pełni funkcję zwykłego powerbanka, dlatego naładujesz nim większość popularnych urządzeń elektronicznych. W zestawie znajdziesz kable rozruchowe, USB, oraz kabel ze wtyczką do gniazda zapalniczki. Obudowa została wykonana z wytrzymałego plastiku, dzięki czemu jest odporna na uszkodzenia mechaniczne, a do tego zabezpiecza też elektronikę w środku.

Power bank rozruch samochodu – najlepsze marki

Jedną z najlepszych marek na świecie produkujących akcesoria samochodowe jest Hama. Producent wypuszcza na rynek sprzęt najwyższej jakości dla najbardziej wymagających klientów. Jako jedni z niewielu wytwórców posiadają certyfikat Apple. W naszym zestawieniu znalazł się jeden produkt tej firmy, ale nie na pierwszym miejscu. Dla większości osób ceny urządzeń Hama są nieadekwatne do ich możliwości, a na rynku z łatwością można znaleźć równie dobre, a zarazem tańsze odpowiedniki.

70Mai nie dorównuje Hamie, jeśli chodzi o lata istnienia, bo to młoda firma, która ściśle współpracuje z koncernem Xiaomi. Produkty 70Mai stanowią bardzo silną konkurencję dla zachodnich marek. W rankingu znalazło się miejsce dla urządzenia rozruchowego tej marki.

Yato produkuje budżetowe narzędzia i akcesoria, które cieszą się stale rosnącą popularnością na całym świecie, ze względu na przystępną cenę i długą żywotność produktów.

Power bank rozruch samochodu – najczęściej zadawane pytania

Czy Power bank może się zapalić?

Tak, jest to możliwe. Może się zapalić, a nawet wybuchnąć, dlatego zawsze wybieraj modele wyposażone w odpowiednie zabezpieczenia.

Jak działa powerbank rozruchowy?

Działa podobnie jak podłączenie kabli rozruchowych od innego samochodu. Wspomaga odpalenie silnika przy słabym lub rozładowanym akumulatorze.

Czy powerbank można ładować w samochodzie?

Tak, większość modeli można ładować za pomocą kabla USB. Najlepiej robić to podczas jazdy, kiedy to alternator stale dostarcza prądu.

Czy Power bank jest bezpieczny?

To zależy od producenta i zastosowanych zabezpieczeń. W przypadku większości powerbanków rozruch samochodu jest bezpieczny, ponieważ sprzęt posiada szereg zabezpieczeń przeciw zwarciom, przepięciom czy nadmiernemu rozładowaniu.

Ile Volt do rozruchu samochodu?

W przypadku większości aut osobowych wystarczy 12 V, samochody ciężarowe wymagają 24 V.

Dodaj komentarz