Niezawodny samochód dostawczy do 3,5 tony – modele, marki, silniki. Jakie auto dostawcze wybrać?

Klient chce, żeby było tanio, szybko i dobrze. Jednak w wielu przypadkach te trzy terminy wzajemnie się wykluczają. Podobnie jest z zakupem pojazdu używanego, bo okazje dla kupującego to raczej wyjątki. Samochód dostawczy do 3,5 tony jest przydatnym narzędziem transportowym dla wielu firm, np. piekarni, sklepów ogrodniczych, a nawet brygad budowlanych.

I tutaj często można upatrywać swoich szans do znalezienia porządnego dostawczaka typu furgon lub forda. Wszak większość firmowych pojazdów nosi na sobie znaki szczególne dla danej firmy. Ale po kolei.

Samochody dostawcze do 3,5 tony – na co patrzeć?

samochód dostawczy do 3,5 tony - na co patrzeć

Powiedzmy sobie szczerze – pojazdy kupowane do firm nie są po to, by na nie patrzeć i je podziwiać. Są zwykle mocno eksploatowane i pokonują setki kilometrów dziennie.

Dlatego przebieg nie jest najważniejszym elementem, jaki powinieneś sprawdzać przed zakupem. Samochody używane dostawcze osobowe do 3,5 tony powinny być przede wszystkim wytrzymałe, odporne na różne warunki pracy i niedrenujące portfela podczas eksploatacji.

Dobierz gabaryty dostawczaka do specyfiki pracy

Co jeszcze musisz wiedzieć przed zakupem dostawczaka do 3,5 tony? Kluczowe jest zastosowanie pojazdu. Wybór Renault Mastera do przewożenia niewielu owoców lub warzyw do sklepu jest raczej marnowaniem jego potencjału.

W tym przypadku lepiej sprawdzi się, chociażby Opel Vivaro A w wersji z pojedynczą kabiną. Z drugiej strony inwestowanie w mały samochód, który będzie jeździł na granicy ładowności każdego dnia, to proszenie się o kłopoty i częste remonty.

Samochody dostawcze do 3,5 tony – opinie użytkowników

samochód dostawczy do 3,5 tony - opinie użytkowników

Przed zakupem konkretnego egzemplarza sprawdź, czy oglądany samochód dostawczy do 3,5 tony cieszy się dobrymi opiniami jego użytkowników. Pamiętaj jednak, że takie podpowiedzi to jedynie wskazówki, w którym kierunku powinieneś szukać.

Patrząc na opinie, zwłaszcza ten negatywne, możesz dojść do wniosku, że na rynku nie ma pojazdu, które mógłbyś kupić do swojej firmy. Każde przecież się psuje. Prawda jest jednak taka, że na auto używane największy wpływ ma sposób eksploatacji i podejście poprzedniego właściciela do serwisowania samochodu ciężarowego do 3,5 tony. A tego niestety nie da się tak łatwo ustalić.

Jaki samochód dostawczy do 3,5 tony wybrać?

Można by powiedzieć krótko – auto w jak najlepszym stanie. To ma spore znaczenie, szczególnie, jeśli pojazd będzie wykorzystywany codziennie. Często od tego, w jakim czasie auto dojedzie na miejsce, zależy to, jaką opinie zyskasz u klienta.

Nie dotyczy to jedynie dostarczania pieczywa i innych produktów. Szybkość i rzetelność jest ceniona w każdej branży.

Oczywiście, nie wszystkie dostępne pojazdy dostawcze do 3,5 tony na rynku wtórnym cechują się identycznymi właściwościami jezdnymi, ekonomią czy ładownością. Jakie więc modele można rozważyć?

Samochód dostawczy do 3,5 tony – najlepszy z klasycznych modeli

Jeśli interesują cię samochody dostawcze do 3,5 tony, które nie sprawią problemów w czasie częstych podróży i z pełną paką, wybierz Iveco Daily III. To dostawczak o nieco topornych kształtach, jednak z bardzo dobrym zawieszeniem, odpornością na intensywne eksploatowanie i elastycznością silnika.

W odczuciu kierowców w zasadzie nie ma dla niego większego znaczenia, czy jedzie z ładunkiem czy bez. Wiedzą o tym jednak użytkownicy, dlatego przed wyborem takiego pojazdu z tynku wtórnego dobrze sprawdź oglądany model.

Auto dostawcze 3,5 tony z mocnym silnikiem 3l

Dla tych, którzy nie wymagają aż tak dużej przestrzeni ładunkowej, ciekawym wyborem będzie Peugeot Boxer II. Kierowcy polecają szczególnie wersję z silnikiem trzylitrowym, ze względu na spory zapas mocy.

Oczywiście, w takim samochodzie nie chodzi o przyspieszenie do setki, a moment obrotowy ma znaczenie podczas jazdy z maksymalnym ładunkiem. Model pozbawiony jest on też niedociągnięć fabrycznych, co ułatwia eksploatację na co dzień. Czasem może dokuczać nie najlepsze wykończenie kabiny.

Interesujące auta dostawcze do 3,5 tony

samochód dostawczy do 3,5 tony - interesujące auta

Oczywiście dwa powyżej wymienione modele to nie wszystkie typy, które warto wziąć pod uwagę. Bardzo dobre opinie wśród użytkowników zbierają także:

●   Mercedes Sprinter;

●   Renault Master;

●   Volkswagen Transporter;

●   Renault Trafic;

●   Fiat Ducato.

To wśród tych modeli warto upatrywać swojego auta dostawczego.

Tanie samochody dostawcze do 3,5 tony

samochód dostawczy do 3,5 tony - tanie samochody

Dla osoby szukającej po prostu auta, które przewiezie jak największy ładunek w kat. B i jednocześnie będzie tanie, dobrym wyborem okaże się Volkswagen LT 35. To toporny pojazd, jednak niezwykle odporny na zaniedbania i przede wszystkim – tani.

Silniki są znane większości mechaników, wszak to grupa VAG. Dlatego z dostępem do części również nie ma najmniejszego problemu. Jednak znalezienie egzemplarza taniego i zarazem w świetnym stanie nie będzie najłatwiejsze.

Mercedes Vito W639

Inny samochód dostawczy do 3,5 tony, który nie będzie kosztował dużo, to Mercedes Vito W639. Nie jest tak pokaźnych rozmiarów jak poprzednik, ale bardzo dobrze radzi sobie z maksymalnym ładunkiem.

Użytkownicy chwalą go za komfort jazdy, ekonomię i zwrotność. Gama silników obejmuje 4 modele, które w zupełności wystarczają do sprawnego przemieszczania się.

Używany dostawczak to często loteria. Podejdź do niej z chłodną głową, a masz spore szanse na wygraną. Samochody dostawcze do 3,5 tony z naszej listy z pewnością powinny cię zainteresować.

Dodaj komentarz